• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kitapkonagi
Tasarım & Yazılım
Takvim
Site Haritası
Aynur Hazar
Aşk, Mevsim, Şiir
02/08/2016

Yazılmışları sunmayı beceremedim sana. Nedenini düşündüm elbette, düşünmez olur muyum. Başka yüreklerden başka âşıklara çıktığı için belki de. Oysa iyi bilirim aşığın yüreğinden çıkan ne varsa, aşka aittir, aşka adanmıştır. Bu yüzden sahipsiz kalmaz hiçbir şiir. Muhakkak vardır noktasından virgülünden tutanı. Bu yüzden ölmez hiçbir şair. Muhakkak vardır onu yürekten anlayanı. Ben şair miyim bilmiyorum, yazdıklarım da belki şiirdir belki değildir. Bildiğim tek şey, sana duyduğum aşkı kendi kalemimden başkasıyla anlatamadığımdır. Okuduğum şiirlerde sana rastladığım çok oldu. Ucundan kıyısından geçmişler kalbimin... Yine de bir yer geliyor, bir köşe başından sapıyor şiirin yolu.
   
Bir bakıyorum, sen başka yerdesin şiir başka yerde. Yok senin ayak izlerinin üzerinden geçebilen bir tanecik bile... Oysa bütün dizeler önüne serilmeli bana sorsan...
 
Zira, aşığın suretinde aşkı tarif etmektir Şiir.
 
Seni tarif etmekse şiire aşkı öğretmektir.
   
Şairler asi, şiirler yoldan çıkmış; benim sözlerimse dizlerinin dibinde uysal birer sevgili. Bir senin aşkınadır boyun eğişleri... İşte bu yüzden, sana ben mısralar düzmeliyim. Dudakları şiirle mühürlenmiş bir aşk bu. Hangi şair anlatabilir ki sesimden duymadığı satırları. Bırak ben anlatayım kalbimin sesiyle yokluğunun sancılarını...
   
Bu gece milyonuncu kez seni anlatmak istedim, bütün imgelerden soyutlayarak. Bilirsin çaresiz kalıyorum bazen anlatmakta ve başlıyorum tabiattan medet ummaya. Sebebini bilmem. Belki de tabiatımda var. Zira gittiği gibi gelen mevsimlere benzer insan. Dönüp dolaşıp hep aynı noktaya gelir, başladığı yere... Kimi hep bahardadır yahut hep kışta, kimi dört mevsimi yaşar aynı anda. Ne olursa olsun, kendinin kısır döngüsüdür insan. Üstelik olmak istediği en son mevsimle...
   
Haydi içelim güzelleşelim, hem şiiri hem geceyi. Zira aşkla içtiğimiz her şey şaraptır ve şarabımızın mahzeni kan kırmızı kalbimizdir.

Kuş Renginde Gökyüzü; D&RİdefixKitap YurduKitap Konağı ve Tüm kitapçılarda

 
 


997 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Başka Aşkın Çocukları - 11/10/2016
Ben unutulmuş bir kitap, doldurulmaya üşenilen bir su bardağı, uyanmanın işkenceye dönüştüğü bir pazar sabahı olurum beni bırakırsan.
Kalbimin Gözleri - 10/09/2016
Hayat beni bırakmadı her şeye rağmen. Ben de onu bırakmamalıyım. En azından geriye kalan ve işleyen tüm uzuvlarım için şükretmeli ve onları kullanmalıyım gözlerimin yerine.
Özlemek - 11/08/2016
Özlemek, birlikte sahip olacaklarımıza dair. Özlemek, yarın yapacaklarımıza, bize, ikimize, birlikte dokunup güzelleştireceğimiz bir hayata dair.
Anneler ve Kokular - 14/07/2016
Özlemi kağıtlarda anlatmak kolaydır, onu yaşayana sor.
Kitap Biter, Aşk Yenisini Yazar... - 28/05/2016
Çünkü Aşk konuşur, kâinat iman eder...
Özlemek - 27/04/2016
Özlemek, birlikte sahip olacaklarımıza dair. Özlemek, yarın yapacaklarımıza, bize, ikimize, birlikte dokunup güzelleştireceğimiz bir hayata dair.
Bana Daima Sen Düşersin Ömürden - 18/04/2016
Bana yine sesin düşer Bana yine nefesin...
Eskisi Gibi Olmayacak - 10/04/2016
Anlattıkları hikâyenin dönüm noktası geldiğinde: ʺArtık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı.ʺ derler hikaye anlatanlar.